Wczytuję dane...

O Sterntaler

Dawno, dawno temu ...

była mała dziewczynka, której rodzice zmarli, a ona była tak biedna, że ​​nie miała gdzie mieszkać ani gdzie spać, nie miała niczego oprócz ubrań, które nosiła na sobie. W ten sposób rozpoczyna sie słynna bajka braci Grimm, w której mała dziewczynka oddaje swoje ostatnie ubranka, a jej dobroduszność wynagrodzona zostaje złotymi talarami, które spadają z nieba prosto na jej kolana. Ta głęboko poruszająca opowieść uchwycona jest w nazwie i logo naszej firmy. Tak jak bajki braci Grimm, nasze zabawk i odzież daja dzieciom dużo radości i zabawy, ochronę i ciepło ... a wszystko to już od 1965 roku.
 

Historia firmy rodzinnej 

W 1965 roku Alfons i Kate Koch założyli firmę w miejscowości Dornburg-Dorndorf w Niemczech. Początkowo firma koncentrowala się na produkcji bucików dziecięcych, ale wkrótce, ze względu na rosnący popyt, asortyment został poszerzony. Pod koniec lat sześdziesiątych i na początku siedemdziesiątych firma Sterntaler sprzedawała również czapeczki, szaliki, rękawiczki, skarpetki, rajstopki, zabawki, kocyki oraz inne elementy wyprawki niemowlęcej. Projektowanie nowych produktów i wymiana kolekcji odbywało się i nadal odbywa, dwa razy w roku w naszej siedzibie w Dorndorf.

1966

Duże sieci domów towarowych takie jak Kaufhof, Karstadt, Horten oraz Hertie złożyły pierwsze zamówienia na nasze produkty.

1967

Nasz asortyment został rozszerzony o pierwszą kolekcję czapeczek

1968

Firma Sterntaler wystawiła swoją kolekcję na ośmiu regionalnych targach w Niemczech i została uznana jako marka. 

1969

Zakończony został pierwszy etap budowy naszych obiektów handlowych.

1970

Powstała pierwsza kolekcja zabawek marki Sterntaler. 

1972

Sterntaler zatrudniał trzech przedstawicieli handlowych, którzy odwiedzali klientów w całym kraju.

1975

Zakończył się drugi etap budowy, dzięki któremu lokale naszej firmy zostały powiekszone.

1978

Ze względu na rosnący popyt, nasz asortyment został poszerzony o pierwszą kolekcję skarpetek, a firma Sterntaler stała się specjalistą w zakresie produktów dla stópek niemowląt i dzieci.

1980

Tymczasem liczba specjalistycznych sklepów detalicznych, mających w ofercie produkty Sterntaler, osiągnęła liczbę ponad 1.000.  

1982

Trzeci etap budowy został ukończony, Sterntaler rozszerzył swoją działalność w Europie.

1988

Oprócz dbałości o piękne wzornictwo, ważnym elementem produktów naszej firmy stała się funkcjonalność oraz bezpieczeństwo, wprowadziliśmy ochronę UV w czapeczkach, a firma Sterntaler miała wiodącą, pionierską rolę w kwestii ochrony przed promieniowaniem słonecznym.

1990

Czwarty etap budowy został ukończony - Sterntaler stał się pierwszym producentem, który wprowadził nowy kształt mat do raczkowania; motywy zwierzęce podbiły serca dzieci i rodziców.

1992

Powstała firma produkcyjna w Azji oraz Czechach, ponieważ nasza siedziba w Dornburg-Dorndorf nie posiadała wystarczajacych możliwości produkcyjnych.

1994

Firma Sterntaler wprowadziła skarpetki ABS na rynek niemiecki,a termin ten/znak towarowy, opatentowany przez naszą firmę, stał się synonimem skarpetek antypoślizgowych.

1998

Sterntaler stał się pierwszym producentem, który zaoferował swoim kilentom system sklepów z pełnym asortymentem. 

2002

Sterntaler rozpoczął eksport swoich produktów i nasza oferta z powodzeniem znalazła się w ponad 25 krajach. 

2004

Wprowadziliśmy na rynek skarpetki typu Śmigacze-Nieślizgacze, które po skarpetkach ABS stały się naszym drugim chronionym znakiem towarowym, powszechnie znanym i cenionym. 

2005

Obchodziliśmy nasze 40-lecie ... i sprawiliśmy sobie pewne miłe prezenty. Od tej chwili nasza działalności rozwijała się w nowym budynku, uruchomiliśmy sklep internetowy dla dystrybutorów oraz utworzyliśmy Sterntaler Limited Hong Kong. 

2006

W kwietniu 2006 roku nasza pacynka Kasper została zwycięzcą Oeko-Test. W związku z tym wydarzeniem niemiecki kanał telewizyjny ZDF gościł u nas z wizytą, a siedziba naszej firmy została ponownie powiększona. Historia sukcesu pacynek Sterntaler wyznacza kurs naszego rozwoju... 

2008

W czerwcu 2008 roku firmy Sterntaler GmbH & Co. KG, Sterntaler Holding i Sterntaler UB GmbH zostały połączone w Sterntaler GmbH.

2009

Sterntaler z powodzeniem zaprezentował swoją pierwszą kolekcję odzieży dziecięcej.

2010

Otwarcie nowego showrom jest dobrym przykładem na to, iż firma Sterntaler wychodzi naprzeciw wyzwaniom i potrzebom

2011

Został wprowadzony nowy system zarządzania oraz logistyki, a nowa strona internetowa firmy Sterntaler pojawiła się online.

2015

Rodzinny biznes jest prowadzony w drugim pokoleniu przez Thomasa Koch, Arenda Kreitz i Christopha Lahnstein.        

                                                                                     
Jako lider na rynku akcesoriów niemowlęcych oraz dziecięcych, zatrudniamy ponad 1000 pracowników na całym świecie, a wśród nich około 250 w Niemczech.